ציפויים לשיניים קדמיות

ציפויי חרסינה (למינייט/ ויניר)

במקרים בהם מתעורר צורך אסתטי בעקבות בעיה כלשהי בגודל השיניים, צבען,  שלמות הזגוגית, מרווחים בין השיניים ועוד,

ניתן לצפות את השיניים בציפויים חיצוניים. הותיק שבהם הוא ציפוי החרסינה. הציפוי הוא דק מאוד, עוביו כחצי מ"מ, והוא מודבק על חזית השן בלבד בטכניקת של הדבקה מתקדמת.

החרסינה הינה חומר אסתטי ביותר הדומה לזגוגית השן, שאינה סופחת פגמנטציה, וצבעה נשמר. לצורך הכנת ציפוי חרסינה יש להכין את השיניים ולהוריד מחומר השן מעט יותר חומר מעובי הציפוי  (כדי להימנע משיניים עבות ובולטות, לאפשר סגירה תקינה ולהימנע מהפרעה לדיבור.)

ציפוי מסוג זה דורש החלפה אחת לכמה שנים, ועלול להתנתק ולהישבר  עקב עדינותו הרבה. עלותו גבוהה, אך התוצאה האסתטית  גבוהה ביותר. מין הרופא/ה נדרשת מיומנות גבוהה מאד וכן מן המעבדה המייצרת.

 

כתרים קידמיים כל חרסינה

לביצוע כתר על גבי שן יש מספר אינדיקציות. כתר למעשה בא לשחזר שן שאיבדה חומר שן רב כתוצאה מעששת, חבלה, טיפולים קודמים לקויים ועוד.

כיום יש מספר טכניקות וחומרים שמאפשרות לרופאי השיניים ליצור כתר חרסינה קידמי שיהיה דומה מאוד לשיניים הסמוכות. כך גם לא חייבים להכין מספר שיניים סמוכות על מנת לקבל מראה אסתטי והרמוני אלא אפשר להכין לכתר שן בודדת בלבד (רק את זו שצריכה לקבל כתר)

בבחירת חומר השחזור,  על הרופא להתחשב בפרמטרים מרובים (צורת החיוך, עובי החניכיים, גודל השיניים, אופי הסגר והכוחות המופעלים, הרגלים ועוד) ולהחליט על סוג החומר שייתן את התוצאה הטובה ביותר

כתר חרסינה ללא מתכת: כתר שהכיפה הפנימית שלו עשויה מחרסינה או חומר קרמי כמו אלומינה וזירקוניה.

הכנת הכתרים מתבצעת בטכניקות מתקדמות וממוחשבות המאפשרות להגיע לתוצאה אסתטית מעולה וחוזק אופטימלי.

כתר על בסיס סגסוגת אצילה –  בסגסוגת זו אחוז הזהב גבוה ( מעל 80 אחוז מתכת אצילה)

צבע הסגסוגת הינו צהבהב ונותן מראה "חם" לחרסינה. כתרים מדויקים מאוד, אסתטיקה מצוינת וכן תגובה טובה בחניכיים.

 

קומפונירים

שיטה חדישה לשיקום קל ואסתטי להדהים של השיניים הקדמיות.
COMPONEER היא מערכת חדשה וקלה לשימוש לשחזור אסתטי ישיר של השיניים הקדמיות. אלו הם ציפויים דקים במיוחד (0.3 מ"מ)

דבר אשר מאפשר שמירה מירבית על חומר השן הקיים (אין צורך בהורדה רבה של חומר השן הטבעי). ציפויים אסתטיים אלו מיוצרים מחומר מורכב ננו היברידי איכותי ביותר

ומדמים במידה רבה את האמייל הטבעי של השן ומשלבים את היתרונות של השיקומים הישירים עם היתרונות של החזיתות הבלתי ישירים.

מערכת הקומפוניר הינה מערכת ישירה (אין צורך במעבדה של טכנאי השיניים) ונותנת מענה ופתרון מיידי בפגישה אחת בלבד. שאלו אותנו.